قیمت لاماری ایما و مشخصات

قیمت لاماری ایما توسط آرین موتورز 1/094/000/000 تومان اعلام شده است و جدیدترین طرح فروش این خودرو آغاز شده است. در ادامه قیمت و نحوه ثبت نام این خودرو را به شما اموزش خواهیم داد. آیا در این قیمت لاماری ارزش خرید دارد؟ با ما همراه باشید تا علاوه بر راهنمایی برای ثبت نام، تحلیل کاملی داشته باشیم و ارزش خرید، مشخصات فنی و ظاهری این خودرو را بررسی کنیم.

قیمت خودرو

برای آگاهی از جدیدترین اخبار پیرامون لاماری وارد پیج @baharicar شوید.

خرید لاماری

لاماری ایما

کراس اوِر ایران (آرین موتور)
پرچم ایران

حجم موتور1500cc

تعداد سیلندر4 سیلندر توربوشارژ

مصرف سوخت6.6 لیتر

به اشتراک بگذارید

طرح فروش لاماری ایما

با توجه به مشخصات فنی-موتوری، اپشن ها و ابعاد، این کراس اور جذاب همرده ی خودروهای چینی چون تیگو 7 پرو، K7 کرمان موتور و دیگنیتی بهمن موتور است. اولین طرح فروش این خودرو 989 میلیون تومان اعلام شده بود ولی در حال حاضر با قیمت 1 میلیارد و نود و چهار میلیون تومان عرضه شده است. تا کنون هم استقبال از این خودرو بسیار خوب بوده است.

قیمت خودرو

پیش فروش فوق العاده لاماری ایما

ایما مدل 1401، قیمت مصوب فروش 1/094/000/000 تومان با موعد تحویل 90 روز کاری در رنگ های سفید و مشکی و خاکستری و سبز همراه با جریمه دیرکرد ماهانه 3% پیش فروش می شود.

قیمت لاماری مهر 1401

قیمت این خودرو در چین  100 هزار یوآن تا 137 هزار یوآن است. معادل دلاری آن تقریبا 15 تا 21 هزار دلار است که قیمت ان به حدود 600 میلیون تومان می‌رسد.

قواعد و ضوابط ثبت نام لاماری

رعایت قوانین و ضوابط زیر الزامی است و در صورت عدم رعایت هر یک، ثبت نام به خودی خود ملغی خواهد شد.

 1. عرضه کا صرفا از طریق قرعه کشی و با مسؤولیت وزارت صنعت معدن و تجارت صورت می پذیرد .
 2. ثبت نام صرفا برای افراد بالای 18 سال (رشید و غیرمهجور) امکان پذیر است.
 3. شماره تلفن همراه ثبت شده در وبگاه حتما باید به نام متقاضی باشد.
 4. هر کد ملی مجاز به ثبت نام یک دستگاه خودرو از کلیه بخشنامه های جاری کلیه عرضه کنندگان خودرو است.
 5. برخورداری از گواهینامه رانندگی معتبر و ارائه آن در زمان ثبت نام الزامی می باشد.
 6. شماره حساب و شماره شبای معرفی شده در زمان ثبت نام الزاما به نام متقاضی بوده و کلیه تراکنش های مالی از آن حساب خواهد بود.
 7. از آخری خرید قطعی متقاضی از هر یک از خودروسازان حداقل باید 48 ماه گذشته باشد.
 8. اطلاعات سجلی و نشانی پستی متقاضی از طریق سامانه امتا صحت سنجی خواهد شد.
 9. در صورتی که متقاضی سرویس اولیه را انجام نداده باشد، گارانتی خودرو پس از 5 ماه یا 1000 کیلومتر غیر فعال خواهد شد.
 10. انتقال و واگذاری امتیاز حقوق ناشی از برگزیده شدن در قرعه کشی خودرو به اشخاص غیر مجاز نمی باشد.
 11. پس از عقد قرارداد خرید، تغییر نام، صلح و یا واگذاری ثبت نام به شخصی غیر از شخص ثبت نام کننده ممنوع است.
 12. پیرو قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت مصوب 1400/8/19 مجلس شورای اسلامی آن دسته از مادرانی که فرزند دوم و ما بعد آنها پس از تاریخ قانون مذکور متولد شده اند، امکان ثبت نام به موجب این بخشنامه را بدون محدودیت های مذکور در سایر بندها دارند. ظرفیت ناشی از این بند مجزای از ظرفیت عمومی است. لکن هر کد ملی صرفا حق خرید یک دستگاه خودرو را دارد.
 13. شخص خریدار که طرف قرارداد عرضه کننده واقع می شود، فرد متقاضی است که اطلاعات هویتی وی در سامانه درج شده است و واریز وجه از حساب الزاما باید از حساب بانکی متعلق به وی صورت پذیرد. وجه واریز از حساب بانکی دیگران، به هیچ وجه به منزله پرداخت نیست و شرکت صرفا به درخواست واریز کننده نسبت به استرداد وجوه اقدام کرده و ثبت نام کام لم یکن خواهد شد.
 14. پس از پایان فراند ثبت نام درخواست هرگونه تغییر در اطلاعات متقاضی، رنگ خودرو، تغییر نمایندگی مجاز و یا نوع خودرو امکانپذیر نیست.
 15. هر گونه پرداخت وجهی توسط متقاضی به نمایندگی مجاز یا هر شخص دیگر در کلیه مراحل ثبت نام تا تحویل خودرو ممنوع بوده و در صورت دریافت وجه و یا امتیاز توسط نمایندگی مجاز یا هر شخص دیگر هیچگونه مسئولیتی متوجه شرکت نخواهد بود.
 16. متقاضی به عرضه کننده اختیار داده خودروی مورد معامله را قبل از تحویل نزد بیمه گر منتخب عرضه کننده، بیمه شخص ثالث یکساله نموده و هزینه آن را از متقاضی دریافت نماید.
 17. در صورتیکه اطلاعات ثبت شده توسط متقاضی در فرم ثبت نام، عمدا یا سهوا نادرست یا ناقص وارد شده باشد، عرضه کننده حق فسخ قرارداد را داشته و ظرف 20 روز کاری پس از درخواست کتبی واریز کننده وجه، نسبت به استرداد آن بدون هچ سود یا خسارتی اقدام می نماند. همچنین واریز کننده وجه حق طرح هرگونه شکایتی اعم از حقوقی و کیفری تحت هر عنوانی که باشد، از خود ساقط و سلب نموده است.
 18. انصراف از خرید خودرو تا قبل از تخصیص خودرو امکانپذیر است. و در صورت انصراف، سود انصراف تعلق نخواهد گرفت.
 19. متقاضی مکلف است پس از برگزیده شدن در فرآیند قرعه کشی، براساس اعلام عرضه کننده، وجه درخواستی را صرفا به صورت اینترنتی و به حساب ارین پارس موتور و در قالب تراکنش واحد واریز نماید. بدیهی است در غیر اینصورت عرضه کننده هیچگونه مسئولیتی در قبال متقاضی نخواهد داشت.
 20. متقاضی ثبت نام در سامانه فروش انلاین، پس از واریز وجه و اخد رسید پرداخت، باید حداکثر ظرف 48 ساعت کاری، نسبت به تحویل مدارک به صورت کامل و صحیح مطابق دستورالعمل های عرضه کننده به نمایندگی مجاز محل تحویل اناخا شده در زمان ثبت نان اقدام نماید. پس از آن نماندگی مجاز نسبت به بررسی اطلاعات و تطبیق آنها با اصل مدارک اقدام نموده و ظرف مدت 48 ساعت از زمان دریافت مدارک، آنها را برای واحد فروش شرکت ارسال می نماید.در صورت عدم رعایت بند فوق، عرضه کننده می تواند قرارداد را فسخ نماید. هیچگونه وجهی تحت عنوان اجرت امثل، عدم النفع، خسارت ناشی ناشی از تاخیر در انجام تعهدات و تاخیر در تحویل خودرو وافت مدل و…. به متقاضی تعلق نم گیرد و نامبرده طرح هر گونه ادعا را در این خصوص از خود سلب و ساقط نمود.
 21. هزینه های مربوط به شماره گذاری، مالیات بر ارزش افزوده، عوارض، بیمه شخص ثالث و… در قیمت خودرو مطابق قانون لحاظ گردیده است و در صورت تغییر هر یک از موارد در زمان صدور دعوتنامه متقاضی موظف به پرداخت ما به التفاوت می باشد.
 22. عرضه کننده در صورت بروز قوه قاهره از قبیل سیل، زلزله، بیماری واگیردار، تغییر در قوانین و مقررات آمره، تحریم های اقتصادی و بین المللی، ممنوعیت ورود خودرو عدم امکان ترخیص آن از گمرکات شرکت (که ناشی از قصور شرکت نباشد) افزایش نرخ ارز و مانند آن، مسئولیتی به جز استرداد وجوه دریافت شده نخواهد داشت.
 23. مقاضی موظف است کلیه مدارک موردنیاز جهت انجام مراحل شماره گذاری خودرو (از جمله گواهی احراز سکونت معتبر) را متناسب با مقررات لازم الاجرای مراجع ذی صلاح در زمان تکمیل مدارک به نمایندگی مجاز محل تحویل، ارائه نماید.
 24. صدور و تحویل شناسنامه مالکین خودرو، کارت خودرو و کارت سوخت توسط مراجع ذی صلاح صورت می گیرد و عرضه کننده هیچگونه مسئولیتی در این خصوص ندارد.
 25. متقاضی ملزم است حداکثر ظرف 5 روز کاری پس از اعلام عرضه کننده یا نمایندگی مجاز مبنی بر اماده تحویل بودن خودرو، نسبت به مراجعه به محل تحویل و دریافت خودرو و تکمیل صورتجلسه تحویل خودرو اقدام نماید.
 26. خودرو به هیچ وجه بدون پلاک به متقاضی تحویل داده نخواهد شد.
 27. مشخصات ظاهری داخلی و بیرونی خودرو و سایر امکانات خودروی مورد تقاضا مطابق مشخصات اعلامی بر روی وبگاه رسمی شرکت، می باشد.

 

اطلاعات مورد نیاز متقاضی هنگام ثبت نام آنلاین

 • اطلاعات هویتی
 • گواهینامه رانندگی
 • کد پستی و آدرس دقیق و منطقه شهرداری محل سکونت
 • شماره تلفن ثابت و تلفن همراه متقاضی
 • ثبت شماره شبا و شماره حساب به همراه نام بانک و کد شعبه مربوط به نام متقاضی

مدارک مورد نیاز متقاضی هنگام مراجعه به نمایندگی مجاز پس از ثبت نام

 • اصل و کپی برابر اصل مدارک شامل: کارت ملی، شناسنامه خریدار، صفحه توضیحات(در صورت وجود توضیحات)
 • شماره شبا مربوط به متقاضی خرید به همراه تائیدیه بانک
 • تکمیل فرم قرارداد فروش در محل نمایندگی مجاز منتخب در زمان ثبت نام و در حضور نماینده مجاز
 • اخذ امضاء و اثر انگشت متقاضی در ذیل تمامی برگه های قرارداد و مهر و امضاء نماینده ی مجاز
انتشار در شبکه های اجتماعی

فرم خرید لاماری

در حال حاضر شرایط خرید این خودرو هنوز اعلام نشده است. در صورتی که تمایل دارید اولی نفر باشید که از شرایط خرید این خودرو آگاه شود، فرم زیر را پرکنید.

معرفی لاماری ایما

این خودرو محصول شرکت دانگ فنگ موتور با نام اصلی دانگ‌فنگ T5 است. این کمپانی چینی همکاری هایی با ایران خودرو (اچ سی کراس)، بهمن موتور (دیگنیتی)، فردا موتور (فردا SX5 و فردا SX6) دارد و قرار بود با شرکت آذویکو خودروهای کراس‌اور دانگ‌فنگ T5 (همین لاماری خودمان) و سدان دانگ‌فنگ S50 مونتاژ نماید که به نتیجه نرسید. این بار هم با آرین موتور برای مونتاژ محصول دانگ فنگ ایوو t5 وارد همکاری خواهد شد. این خودرو در ایران با نام اختصاصی لاماری ایما عرضه خواهد شد. با توجه به طراحی اسپرت این خودرو، شاید کلاسیک و وزین پسندان با این طراحی ارتباط برقرار نکنند. با ما همراه باشید.

خرید lamari

شرکت «آرین موتور» که پیش از این وارد کننده انحصاری و رسمی میتسوبیشی و دی‌اس بود، بعد از توقف واردات، و قطع همکاری بدلیل تحریم‌ها، مانند سایر شرکت های خصوصی خودروسازی، به همکاری با چینی ها و مونتاژ خودروهای چینی روی آورده است که لاماری اولین خودروی حاصل از این همکاری خواهد بود. دانگ فنگ به طور مستقیم وارد شراکت با آرین موتور نشده است. بلکه شرکتی تازه تاسیس به نام فورتینگ ایجاد کرده است و از طریق آن وارد همکاری شده است. نکته جالب این است که لاماری ایما (دانگ فنگ ایوو t5) پلتفرم و موتور و گیربکس کاملا یکسانی با دانگ فنگ T5 دارد که قرار بود در آذویکو مونتاژ شود.

طراحی ظاهری ایما

طراحی این خودرو قطعا باب میل جوانان است. کشیده شدن چراغ ها چه در نمای جلو و چه در نمای عقب، انحنای عقب خودرو که آن را شبیه خودروهای کوپه کرده، استفاده از کروم در بخش های مختلفی از بدنه، استفاده از برآمدگی های مختلف روی بدنه و خطوط شکسته و طراحی آوانگارد نمای جلو و… همگی در کنار هم این خودرو را به یک کراس اور اسپرت تبدیل می‌کند که به حق به زیبایی تمام این کار را انجام داده است. گالری تصاویر این خودرو در انتهای مطلب قرار داده شده است. (از سایت اصلی گرفته شده است)

طراحی داخلی ایما

اهرم تعویض دنده، طرح غربیلک فرمان دی-کات که در قسمت زیرین آن کروم قرار گرفته، پلاستیک براق کنسول وسط، سیستم تهویه با پنل لمسی، نمایشگرهای به هم پیوسته و جذاب، استفاده کروم در داخل و صندلی چرم و… همگی نشان از یک طراحی با کیفیت و خاص دارد. البته پلاستیک به کار رفته در داشبوردها نسبتا خشک است و کیفیت متوسط به بالا دارد. این خودرو فضایی کاملا جادار برای سرنشینان دارد و از صندلی هایی با طراحی کاملا ارگونومیک بهره می‌برد که رانندگی های طولانی مدت را برای شما آسان می‌کند. گالری تصاویر این خودرو در انتهای مطلب قرار داده شده است. (از سایت اصلی گرفته شده است)

مشخصات فنی و موتوری لاماری 

فورتینگ T5 EVO یا همان لاماری X5 فقط بصورت تک‌دیفرانسیل عرضه شده و 5 نفره است. موتور توربوشارژ 1.5 لیتری‌ چهار سیلندر با تزریق مستقیم سوخت که با کد موتور 4A95TD شناخته می‌شود، حدود 195 اسب بخار به همراه 285 نیوتن متر را از طریق گیربکس 7 دنده اتومات دوکلاچه (WDCT)، به چرخ‌های جلو می‌برد. این نشان می دهد با یکی از قوی ترین موتورهای توربوشارژ 1.5 لیتری رو به رو هستیم که نسبت به رقبا مزیت خوبی به حساب می آید. همچنین بنا به اعلام دانگ‌فنگ، مصرف سوخت این خودرو 6.6 لیتر بوده و شتابش به 9.5 ثانیه می‌رسد.

سیستم تعلیق جلوی لاماری نیز از نوع مک فرسون مستقل است که گزینه مناسبی برای برای جاده‌های ایران به شمار می‌رود. این سیستم تعلیق قبلا امتحان خود را به خوبی پس داده است.

موتور لاماری

 

امکانات و اپشن های ایما

از جمله امکانات این خودرو عبارت است از:

 • سیستم اتوپارک
 • کنترل سرعت در سرازیری
 • ترمز پارک برقی
 • اتوهلد
 • یکپارچه‌سازی مانیتور و صفحه کیلومتر
 • کروز کنترل تطبیق‌پذیر یا هوشمند
 • سیستم تهویه مطبوع اتوماتیک دوگانه
 • درب صندوق عقب برقی
 • سامانه پارک خودکار یا اتوپارک
 • سیستم استارت و ورود بدون کلید
 • سامانه چراغ‌های خودکار یا اتولایت
 • چراغ روشنایی در روز یا دیلایت
 • سیستم نور مخفی کابین، سامانه رهیاب
 • دو عدد نمایشگر لمسی پیوسته
 • سیستم اطلاعات سرگرمی و پنل صفحه آمپر پشت فرمان
 • بلوتوث
 • صندلی‌های جلو با تنظیم برقی
 • سانروف برقی از نوع پانوراما
 • آینه‌های بغل تاشونده اتوماتیک
 • گرم‌کن برف‌پاک‌کن خودکار آینه ها

ایمنی لاماری ایما

در حال حاضر سطح ایمنی این خودرو مشخص نیست. معمولا باید تست های اداره ملی ایمنی ترافیک بزرگراه ها (NHTSA) در آمریکا را انجام دهند که هنوز اطلاعاتی از آن در دسترس نیست. ولی آپشن های ایمنی به کار رفته در این خودرو عبارتند از:

 •  حسگرهای پارک جلو و عقب
 • سنسور فشار باد تایر
 • دوربین دید عقب
 • سیستم‌های ترمز ضد قفل ABS و EBD
 • ترمز کمکی
 • سامانه‌های کنترل کشش و پایداری
 • سیستم ترمز اضطراری خودکار
 • سامانه اتوهلد
 • سیستم کنترل سرعت در سرازیری
 • کنترل توقف در سربالایی
 • شش کیسه هوای جلو – جانبی و پرده‌ای

هزینه سرویس  و نگهداری سالانه لاماری

نکته: اطلاعات این بخشهنوز کاملا مشخص نیست. به محض دریافت اولین اطلاعات این بخش تکمیل می شود. ولی اطلاعات این قسمت با فرض پیشمایش سالانه 20 تا 25 هزار کیلومتر، نگهداری خودرو به مدت 4 سال یا 100 هزار کیلومتر و برحسب دلار 25 هزارتومان خواهد بود.

قیمت رونیز

قیمت سرانزا

انتشار در شبکه های اجتماعی

ویدئوی معرفی لاماری ایما

Lamari X5
 • نمای ظاهری لاماری
 • نمای داخلی لاماری
 • بررسی قیمت احتمالی
[aparat id='0mcFP']

جهت اگاهی از قیمت سایر خودروها از راهنمای زیر کمک بگیرید:

قیمت ریسکپت

قیمت پیکاپ کلوت

انتشار در شبکه های اجتماعی
خرید خودرو خرید خودرو کارشناسی خودرو اعزام‌کارشناس ماشین چی بخریم چی بخرم؟ مشاوره