قیمت مزدا 3 قدیمی کارشناسی شده

مزدا قدیمی (Mazda) و مدل های مختلف آن، یکی از بهترین سواری‌های مونتاژ شده در ایران بودند که توسط بهمن موتور به بازار عرضه شدند. پیش از خرید این خودرو جدا از بحث قیمت و پیدا کردن گزینه مناسب، مواردی است که باید بدانید و رعایت کنید. با بهاری کار همراه باشید.

مزداهای کارشناسی شده

نکات مهم پیش از خرید مزدا 3 قدیمی

هر خودرویی از جمله مزدا با توجه به سال ساخت، هزینه های نگهداری، قطعات، ظاهر، امکانات و… شرایط و ویژگی های خاص خود را دارد پس بسیار طبیعی است اگر در انتخاب خودرو دودل شده باشید. ولی شما پیش از خرید خودرو باید ببینید “چه خودرویی مناسب تیپ شخصیتی و شرایط شماست”. شاید مزدا انتخاب دقیق و درستی باشد و شاید هم نباشد!! پس ما جزئیاتی از مزایا و معایب خرید انواع مزدا در اختیار شما می‌گذاریم تا تصمیم بهتری بگیرید. از لینک های زیر برای آشنائی با محصول موردنظر خود کمک بگیرید. به شما پیشنهاد می‌کنیم تاریخچه این شرکت را که در انتهای صفحه است حتما مطالعه کنید، مطمئن باشید شگفت زده می‌شوید زیرا ارتباط عمیقی بین نام “شرکت خودروسازی مزدا ژاپن” با “اهورای مزدا خدای ایران باستان” وجود دارد.

خرید مزدا 3 86 کارشناس شده

اولین سری مزدا 3 فیس قدیم که در بهمن موتور مونتاژ شد. با تمام خوبی ها و نقاط قوتی که در از این خودرو می‌بینیم، 10 سال از عمر آن می‌گذرد و نکات مهمی است که پیش از خرید باید بدانید.

مزدا 86 کارشناس شده
خرید مزدا 3 مدل 1386

خرید مزدا 3 87 کارشناس شده

مزدا 3 اتاق قدیم مونتاژی 87 همان نسل دوم مزدا 3 است که از ابتدا به صورت مونتاژی در بهمن موتور تولید شد و یکی از بهترین خودروهای تولیدی داخل ایران بود.

مزدا 87 کارشناس شده
خرید مزدا 3 1387

خرید مزدا 88 کارشناس شده

مزدا 3 فیس جدید 

مزدا 88 کارشناس شده
مزدا 3 مدل 88

خرید مزدا 89 کارشناس شده

مزدا 3 فیس جدید 

مزدا 89 کارشناس شده
مزدا 3 مدل 89

خرید مزدا و مزایای آن

حضور مزدا در ایران به سال 1370 باز می‌گردد و تمامی محصولات مزدا در ایران مونتاژی هستند که سبب شده است اتفاقات خوبی برای این خودرو رقم بخورد که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد. وانت مزدا، وانت بی (B)، مزدا 323، مزدا 3 فیس قدیم و مزدا 3 فیس جدید از جمله مدل های مزدا در ایران بودند.

بازار دست دوم خوب

تقریبا تمامی خودروهای مزدا در ایران بازار دست دوم خوبی دارند. هر چند مدل‌های قدیمی‌تر مانند 323 کمی بازار سختی دارند ولی باید در نظر بگیریم که آخرین سری تولیدی این خودرو سال 1386 بوده است، پس کاملا طبیعی است.

قطعات فراوان

برای تمامی مدل های مزدا قطعات فنی و بدنه و اقلام مصرفی به راحتی در بازار پیدا می شوند ولی همیشه خودروهای مزدا قطعات گران‌قیمتی داشتند و حتی شنیده اید که چراغ های مزدا 3 با قیمت بالایی خرید و فروش می‌شود.

گستردگی خدمات

شرکت بهمن موتور در همه جای ایران نمایندگی و تعمیرگاه دارد که سبب می شود و اگر جایی به مشکل برخوردید به راحتی می‌توانید خودرویتان را به نمایندگی منتقل کنید.

عدم پیچیدگی فنی

این مورد بسیار مهم است و بسیاری در خرید خود لحاظ نمی‌کنند. مکانیک های مزدا در همه جا وجود دارند و تعمیرکاران می‌توانند به راحتی مزداها را تعمیر کنند که همین عامل سبب می شود هزینه تعمیرات این خودروها معقول باشد.

طراحی جذاب و ایرانی پسند

چه وانت های مزدا چه سواری هایی که این شرکت تولید کرده است کاملا ایرانی پسند بوده اند. ذات طراحی این خودرو با سلیقه های ایرانی ها کاملا منطبق است.

طراحی داخل کابین

فضای طراحی داخل کابین مزدا به گونه ای است که تقریبا از مد نمیوفتد و خسته کننده نخواهد شد و در همه مدل های مزدا (به جز هاچبک) فضای صندوق مناسبی را داریم که برای ما ایرانی‌ها بسیار مهم است. به نوعی می‌توان گفت مزداها (به جز مزدا 3 جدید) از نظر طراحی داخلی از رقبای همرده قیمتی خود بهتر عمل کرده اند.

کیفیت بالای ساخت

مزداهای مونتاژ شده در گروه بهمن از کیفیت بالایی برخوردارند و اتسهلاک پایینی دارند. اگر برخورد مناسبی با ماشین داشته باشید، فقط نیاز به سرویس دوره ای و تعویض آب و روغن خواهید داشت. البته باید ذکر کرد که همه خودروهای در ساخت خود یک سری ضعف ها دارند که در صفحه مخصوص هر خودرو آن‌ها را بررسی کرده‌ایم.

ایمنی

از دیگر نقاط قوت خودروهای مزدا ایمنی مناسب و بالا نسبت به همرده های خودش است. از لحاظ تعداد ایربگ، سیستم ترمز و کیفیت ساخت شاسی و ستون ها شاهد عملکردی خوبی در تست های تصادف هستیم.

موتور گیربکس هماهنگ و سواری عالی

به لطف انتخاب درست و مهندسی ژاپنی، شما در خودروهای مزدا همان چیزی که انتظار دارید را به دست می‌آورید.

فاقد تسمه تایم

خودروهای مزدا 3 قدیم و جدید زنجیر تایم ندارند و دارای تسمه تایم هستند. همین مورد روی سواری خودرو و هزینه های نگهداری تاثیر بسیار مثبتی گذاشته است.

خرید مزدا و معایب آن

فضای کم سرنشینان عقب

تقریبا در همه مزداها این مشکل را داریم. البته در 323ها این مشکل کمتر است ولی به هر حال یه مقدار ژاپنی‌طور طراحی شده است. این مشکل برای سرنشینان جلو وجود ندارد.

قطعات گران قیمت

چراغ مزدا 3 جدید معروف است. دزدها عاشق چراغ این خودرو هستند زیرا به ارقام بالایی می توانند به فروش برسانند. برای سایر قطعات هم همین مشکل وجود دارد. کلا قطعات ظاهری و فنی مزدا گران قیمت است.

ارتفاع کم خودرو

هرچند این ایراد به این خودرو وارد شده است ولی در محیط‌های شهری با کمی رعایت مشکلی نخواهید داشت.

جلوبندی حساس به ضربه های جاده

جلوبندی مزداهای موجود در ایران کمی ضعیف است و به صدا می افتد و نیاز به سرویس و دقت بیشتری دارند.

سیستم فنربندی خشک

این مورد کمی اذیت کننده است و شاید تو ذوق بزند ولی مزایایی که در بالا ذکر شد فراموش نکنید. مزایای مزدا آنقدری است که این ضعف ها را پوشش دهد.

کیفیت رنگ بدنه مزدا

به طور کلی رنگ بدنه به کار رفته در مزداها و گروه بهمن (حتی پاجیروهای مونتاژی گروه بهمن) پائین است.

پلتفرمی قدیمی

مزداهای مونتاژ شده در ایران حتی مزدا 3 جدید پلتفرمی قدیمی دارند.

کیفیت پایئین چرم صندلی‌ها، غربیلک فرمان و دسته دنده

این ادوات کمی زودتر از حد معمول مستهلک می شوند.

مهم‌ترین نکات نگهداری مزدا

 

انتشار در شبکه های اجتماعی

تماس مستقیم برای مشاوره تخصصی

09126061402

کمپانی مزدا و شنیدنی‌های جذاب برای ما ایرانی‌ها

شاید در ابتدا فکر کنید امکان ندارد یکی از بزرگترین خودروسازان جهان نام خود را از فرهنگ اصیل ایران باستان گرفته باشد و این یک تصادف و تشابه اسمی است! ولی با خوشحالی این اتفاق کاملا واقعی است و مزدا به اهورا مزدا خدای ایران باستان ارتباط دارد

جوجیرو ماتسودا بنیانگذار شرکت خودروسازی مزدا است که اگر به نام خانوادگی وی توجه کنید، ماتسودا از نظر تلفظ و نگارش به کلمه مزدا بسیار نزدیک است. از نظر تاریخی هم برخی از تاریخ نویسان به ارتباط فرهنگی بین ژاپن و هخامنشیان اشاره کرده اند و اینطور تصور می شود که ماتسودا تیره ای از خاندانی قدیمی و اصیل از ژاپن هستند که اجدادشان به خدای اهورا مزدا اعتقاد داشتند، آئین‌شان زرتشتی بوده و پیامبرشان هم پیامبر ایران باستان یعنی زرتشت بوده است.

این موضوع حتی در وبسایت رسمی مزدا هم اشاره شده است. هر چند به طور مستقیم به آن اشاره نشده است ولی ما متن اصلی، متن ترجمه شده و منبع آن را قرار می‌دهیم تا با اطمینان صحبت کرده باشیم.

“نام کمپانی مزدا برگرفته از نام اهورامزدا خدای اولین تمدن‌های غرب آسیا است. ما اهورامزدا را به خدای خرد، اندیشه و هماهنگی تفسیر کردیم. به عنوان منشأ هر دو تمدن شرقی و غربی و همین‌طور به عنوان نمادی از فرهنگ خودرو. این آمیختگی از تمایل به دستیابی به صلح جهانی و توسعه صنعت خودرو انجام شد.”

 

Mazda comes from Ahura Mazda, the god of harmony, intelligence and wisdom from the earliest civilization in West Asia. Key members of Toyo Kogyo interpreted Mazda as a symbol of the beginning of the East and the West civilization, but also a symbol of the automotive civilization and culture. Striving to make a contribution to the world peace and to be a light in the automotive industry, Toyo Kogyo was renamed Mazda Motor Corporation. “Mazda” was also a perfect way to pay respect to the substantial founder, whose family name is pronounced very close to Mazda. 

reference: A Story Behind the Name of “Mazda”

بنیان گذار مزدا جوجیرو ماتسودا

جوجیرو علاقه ویژه‌ای به آئین زرتشت داشته‌است و با الهام ازاهورامزدا و با توجه به تشابه اسمی نام خانوادگی اش با کلمه مزدا، این نام را بر محصولات خود گذاشته است. این شرکت در داخل ژاپن به نام ماتسودا شناخته می‌شود و بیشتر ژاپنی‌ها از جنبه دیگر نام مزدا بی‌اطلاعند. او به عشق دین زرتشت نام کارخانه را مزدا می گذارد.

فرم خرید مزدا

با پر کردن فیلدهای قرار گرفته در فرم زیر کارشناسان ما دقیق‌تر شما را راهنمایی خواهند کرد.

خرید خودرو خرید خودرو کارشناسی خودرو اعزام‌کارشناس ماشین چی بخریم چی بخرم؟ مشاوره