خرید بی ام و (BMW)

خرید بی ام و (BMW) نیاز به دانش و آگاهی دارد. ما در این صفحه بی‌ام‌و های صد در صد کارشناسی و کاملا تضمینی را معرفی می‌کنیم ولی…

پیشنهاد اکید ما به عنوان مشاور خرید خودرو (نه فروشنده خودرو) این است که پیش از اقدام به هرگونه خرید تا انتهای این صفحه را مطالعه کنید.

قیمت خودرو

بی‌ام‌وهای کارشناسی شده

نکات مهم پیش از خرید BMW

برای خرید هیچ خودرویی نه اسیر برند آن شوید و نه حرف‌های دیگران! شما بودجه ای را در اختیار دارید و قصد شما خرید بهترین خودرو است. با هر میزان بودجه‌ای که در اختیار شما باشد گزینه های متعددی قابل انتخاب است اما مسئله مهم این است که “آیا واقعا بی‌ام‌و برای شما مناسب است یا نه؟!” هر خودرویی معایب و مزایای خود را دارد و شما باید پیش از خرید، تمامی خودروهای هم‌رده بودجه قیمتی خود از برندهای مختلف  را به‌ دقت بررسی کرده باشید. از طریق راهنما و لینک زیر می توانید وارد صفحه‌ی مربوط به قیمت بی ام و های موجود در مجموعه بهاری‌کار شوید.

قیمت خودرو

خرید بی‌ام‌و و مزایای آن

همیشه در مشاوره ها و توصیه های خود گفته‌ایم که هر خودرویی مزایا و معایب خودش را دارد و شما باید ببینید ابتدا خودتان در چه موقعیتی هستید و چه خودرویی برای شما مناسب است و سپس ببینید گزینه مناسب برای خرید شما چیست. مزایای خرید بی‌ام‌و عباتند از:

ایمنی و امنیت بالا

تکنولوژی ساخت بالا در بدنه و استحکامات خودرو، آپشن های ایمنی متعدد در خدروهای بی ام و مانند کنترل هشدار نقطه کور، کنترل پایداری، سیستم ترمز پیشرفته، دید در شب، هشدار خروج از خط، هشدار صاف شدن تایرها، کنترل کروز و بسیاری موارد دیگر سبب شده است که با خودرویی کاملا ایمن سر و کار داشته باشید.

کارایی بالا

مدل های 2010 به بالای بی ام و معمولا دارای موتورهای مجهز به توربوشارژ هستند که قدرت بالایی تولید می کنند. همچنین از سیستم Gdi در موتور استفاده شده است که با کاهش مصرف سوخت و افزایش عنلکرد موتور همراه است. همچنین موتور بی ام و به دلیل کیفیت بالای ساخت، به ندرت دچار مشکل اساسی می شود. هر چند در ایران بیشتر از سایر کشورها مشکل موتوری پیدا می کند. در کنار این سیستم تعلیق طراحی شده برای اتاق های مختلف بی ام سبب شده تا سواری نسبتا نرمی داشته باشد ولی باز هم مدل به مدل باید دقت کنید مثلا BMW X3 28i موجود در ایران بر خلاف انتظار، کوبش دارد و سواری نسبتا خشکی هم دارد.

طول عمر و دوام بالا

در ایران کلا استهلاک بی ام و بالاست ولی اگر  به موقع سرویس دوره ای بروید و نزد تعمیرکا قابل اعتماد بروید، قطعا این خودرو تا سال ها برای شما کار خواهد کرد.

آسایش و راحتی

داخل کابین های بی ام و بسیار راحت هستند. حتی در مدل های قدیمی هم شما پشت فرمان احساس خستگی نمی کنید و مانند آزراهای 2010 – 2011 حوصله شما در ماشین سر نمی روند.

سرمایه گذاری مناسب

تقریبا تمام بی ام و های موجود در ایران بازار دست دوم خوبی دارند به جز برخی مدل ها که ما هر بی ام و را به صورت جداگانه بررسی کرده ایم. یعنی شما می دانید خودرویی سوار شده اید که مدت زیادی از آن استفاده کرد اید و ارزش آن خیلی کم نشده است.

هندلینگ قدرتمند و قابلیت های دینامیکی

وقتی سوار یک بی ام و می شوید، تسلط کامل بر جاده را حس می‌کنید. مطمئن و آرام رانندگی می‌کنید زیرا وزن به طور مساوی در خودرو تقسیم شده است.

طراحی مدرن و برندی لوکس

بی ام و به مالک خود ارزش و اعتبار می دهد. سوار BMW شدن خودش به تنهایی بسیاری از مسائل و مذاکرات را حل خواهد و مالک بی ام و فردی جسور، خلاق، پر انرژی و باهوش است!

فرم خرید BMW

با پر کردن فیلدهای قرار گرفته در فرم زیر کارشناسان ما دقیق‌تر شما را راهنمایی خواهند کرد.

خرید بی‌ام‌و و معایب آن

ماشین‎‌های آلمانی مخصوصا بی ام و در شرایط آب و هوایی اروپا عملکرد خوبی دارند ولی در ایران به عنوان کشوری خشک و نیمه خشک زودتر مستهلک می شوند. به همین دلیل است که شما در کشورهای حاشیه خلیج فارس، آنچنان که باید بی ام و نمی‌بینید.

نیازمند تعمیرکار حرفه ای و تخصصی و مهم تر با انصاف

به طور مثال مورد داشته ایم مالک یک خودروی BMW سری 3، Error مربوط به DSC داشته است و چند تعمیرکار غیرمتخصص خرج تعویض کیت ABS و متعلقات آن را برآورد کرده بودند، در حالی که این ارور حاصل تنظیم نبودن زاویه فرمان بود که با هزینه ی بسیار اندک یعنی یک میزان فرمان ساده برطرف می‌شد. در واقع شناسایی مشکل در BMW و رفع ارورهای آن نیازمند شناخت سیستم پیچیده ی این خودرو است و با یک تشخیص اشتباه علاوه بر حل نشدن مشکل شما، هزینه های گزافی به گردن شما خواهد افتاد.

بنزین ایران و موتور توربو

به دلیل کیفیت پایین بنزین ایران شما باید هزینه های زیادی بابت اکتان مرفوب کنید به طور که میانگین برای هر باک باید 150-200 هزار تومان مکمل اکتان استفاده کنید. همچنین استهلاک توربو در ایران بالاست و باید به موقع و درست سرویس شود.

گیربکس های تیپ ترونیک

معمولا مدل هایی از بی ام و که گیربکس تیپ ترونیک دارند، نیاز تعمیرات زیادی دارند.

مشکلات برقی و اررورها

به دلیل تکنولوژی بالای این خودرو اروررهای زیادی در این خودرو وجود دارد و حتی دستگاه دیاگ بی ام و با سایر خودروها متفاوت است.

فعال نبودن آپشن ها به دلیل عدم آگاهی

بسیاری از مالکین خودرو از تمام آپشن های این خودرو استفاده نمی کنند زیرا اصلا نمی دانند چنین آپشنی در خودرو موجود است.

برنامه ریزی و کدگذاری یونیت های خودرو

باید حتما توسط کارشناس مجرب و با ارتباط مستقیم با کمپانی سازنده خودرو انجام شود که بسیاری از مراکز این امکان را ندارند.

نبود تعمیرکار خوب در خارج از تهران

معمولا برای رفع مشکل اساسی (و در برخی موارد سرویس دوره ای) حتما باید ماشین را به تهران بیاورید.

دستکاری کیلومتر

بخاطر ارزنده بودن این خودرو، تقریبا 99 درصد این خودروها توسط دلالان و برخی نمایشگاهی ها دستکاری می شوند و کیلومتر آن تغییر می کند که این کار سبب می شود مدت زیادی بخشی ازسرویس های اساسی خود راه انجام نشود، هزینه های بسیار زیادی در دست مالک بعدی بگذارد.

نبود قطعات و لوازم و گران بودن آن

به دلیل محدود بودن واردات و همچنین معدود بودن تعداد خودروهای آلمانی در ایران، تامین قطعات این خودرو با روش های عجیب و غریبی انجام می شود. مثلا حضور مالک در دبی یا ترکیه، خرید از بازار با واسطه های بسیار، خرید از بازار استوک و اوراقی های کشورهای همسایه و…

خوابیدن چند ماهه در تعمیرگاه

اگر برخی مشکلات جدی در خودروی شما بوجود بیاید بدلیل کمبود قطعات و لوزام شاید 1 تا 2 ماه خودروی شما در تعکمیرگاه بخوابد. این مورد نادر است ولی وجود دارد.

عیب یابی و دیاگ مخصوص

خودروهای بی ام و به دلیل پیچیدگی فنی و برقی، دیاگ های مخصوص به خود را دارند که کار کردن با آن تخصص می خواهد.

ترک خوردن رینگ ها

مشکل بسیار رایج در بی ام و ها ترک خوردن رینگ هاست دلیل هم آنست که لاستیک های دور رینگ ها نازک هستند (به علت زیبایی اینگونه طراحی شده است). علاوه بر این خیابان های ایران چاله چوله و دست انداز زیاد دارد.

مهم‌ترین نکات نگهداری بی ام و

اگر مالک بی ام و هستید باید سه مورد را بسیار رعایت کنید:

 1. به هیچ عنوان برای سرویس دوره ای کوتاهی نکنید و همه را به موقع و درست انجام دهید.
 2. به خودروی خود فشار نیاوررید و آرام برخورد کنید. قبل از حرکت خودرو را گرم کنید و یا پیش از خاموش کردن چند دقیقه در خودرو منتظر بمانید.
 3. نزد تعمیرکار حرفه ای و تخصصی بی ام و بروید نه هر تعمیرکاری
انتشار در شبکه های اجتماعی

برای آگاهی از جدیدترین اخبار پیرامون بی ام و وارد پیج @baharicar شوید.

معرفی کمپانی بی ام و

جالب است بدانید که بی ام و مالک اصلی شرکت های رولزرویس و مینی است. بی ام و یک سیستم نامگذاری جالبی برای خودروهایش دارد یعنی با یک عدد سه رقمی نام گذاری می شوند. عدد اول سری اتاق و رقم دوم و سوم حجم موتور هستند. مثلا بی ام و 518 یعنی سری5 با حجم موتور 1800 سی سی.

در برخی از مدل های بی ام حروف “i” و “L” وجود دارند که حرف “i” سیستم سوخت رسانی انژکتوری خودرو  و حرف “L”  برگرفته از کلمه Lang کشیده تر بودن و بلندتر بودن خودروست و هر چقدر قم اول بزرگتر باشد، اتاق خودرو بزرگتر است یعنی بی ام و 730 از 530 بزرگتر است. حالا اگر بخواهیم ریزتر شویم، هر سری از خودروهای بی ام و مثلا سری 3  طی سال های گوناگون اتاق مختلفی را تجربه کرده است که هر اتاق با یک کد سه کاراکتری شامل حروف E یا F و دو عدد مشخص می‌شوند. مثلا نسل هفتم بی ام و سری 5 از سال 2017 تا به امروز تولید شده است که کد اتاق این مدل خودرو G30 است.

انواع مدل های بی ام و

 • سری 1: به مدل های هاچ و کوپه گفته می شود.
 • سری 3: سدان های جم و جور کوچک سایز، کوپه و کروک
 • سری 5: سدان های بزرگ نیمه لوکس
 • سری 6: مدل های کوپه، کروک و گرن کوپه بزرگ سایز
 • سری 7: مدل های سدان بزرگ لوکس
 • سری X: مدل های کراس اور و شاسی بلند
 • سری Z: مدل های اسپرت
 • سری M: خودروهای تیون شده با کیت بدنه

از راهنمای زیر می‌توانید برای ورود به سایر صفحات بهاری کار استفاده نمائید:

قیمت بی ام و (قیمت انواع بی ام و صفر و کارکرده موجود در بهاری کار برای خرید نقدی)

خرید اقساطی سایر خودروها


 

خرید بی‌ام‌و 730Li (سری 7)

BWM 730li به عنوان پرچمدار محصولات بی ام و در ایران در سال های 2015 تا 2019 حضور دارد. خودرویی برای انسان های لوکس و با وقار و جنتلمن… خودرویی که تا در سال 1396-1397 با قیمت حدود 800 میلیون تومان معامله می‌شد ولی اکنون ارقامی فضایی و متغیر پیدا کرده است. سری7 فول‌سایزترین و لوکس‌ترین خانواده بی ام و است. در ایران دو اتاق G11 و G12 حضور دارند که ما در لینک زیر به صورت اختصاصی و کامل توضیحات را ارائه داده‌ایم تا خرید بهتری داشته باشید.

بی‌ام‌و 730Li (سری 7)
بی ام و سری 7 اقساطی

خرید بی‌ام‌و 530i (سری5)

BMW 530i به عنوان نسل هفتم سری5، هم اکنون به عنوان محبوب ترین بی‌ام‌و در ایران است. خودرویی لوکس که از سری 7 اسپرت تر و جوانانه تر است. از زمان انقلاب سری 5 وارد ایران می‌شده است. 530i با کد اتاق G30 شناخته می شود که طی سال های 2017 و 2018 وارد ایران شده و فقط این دو سال در ایران وجود دارد. ما در لینک زیر به صورت اختصاصی و کامل توضیحات را ارائه داده‌ایم تا خرید بهتری داشته باشید.

خرید بی‌ام‌و 530i (سری5)
بی ام و 530 اقساطی

خرید بی‌ام‌و 528i (سری5)

BMW 528i به عنوان نسل ششم سری5، سال های 2012 تا 2016 در ایران موجود هستند و با کد اتاق F10 شناخته می شوند. در سال 2014 یک فیس لیفت از این خودرو در دو تیپ «اسپرت لاین» و «لاکچری لاین» عرضه شد. در کنار این نسخه، مدل های 523i و 520i و 535i هم طی این سال ها وارد بازار ایران شدند که برای خرید به همه این جزئیات باید دقت کنید و تفاوت های آنها را بدانید. سری 530i هم فقط 2017 و 2018 وارد شد. توضیحات دقیق تر در لینک زیر موجود است.

خرید بی‌ام‌و 528i (سری5)

خرید بی‌ام‌و 520i (سری5)

BMW 520i به عنوان نسل ششم سری5 و با اتاق E60 محبوب ترین و خوش اقبال ترین خودروی بی ام و در ایران است.

 

خرید بی‌ام‌و 528i (سری5)

فروش اقساطی بی ام و X1

بی ام و X1 نخستین بی ام و دیفرانسیل جلو به حساب می آید ، این خودرو از یک موتور 2 لیتری توربو بهره میبرد که توانایی تولید 228 اسب بخار قدرت و 350 نیوتن متن گشتاور است. همچنین BMW X1 از گیربکس 8 سرعته استفاده میکنید که این ها در کنار هم شتاب صفر تا صد 6.3 ثانیه ای را پدید آورده اند .همان طور که در ابتدای صفحه به آن اشاره کردیم در نسخه ی sDrive28i نیرو فقط به چرخ های جلو منتقل میشود اما در نسخه ی xDrive28i  شاهد انتقال نیرو به هر 4 چرخ هستیم. گفتنی است که این خودرو در نهایت به سرعت 235 کیلومتر بر ساعت میرسد و مصرف سوختی معادل 7.8 لیتر در هر 100 کیلومتر دارد.

خرید اقساطی بی ام و X1
بی ام و x1 اقساطی

فروش اقساطی بی ام و X3

X3 در سه تیپ مختلف وجود دارد. در نمونه ۲۰i یک موتور ۲۰۰۰ سی سی با ۱۸۴ اسب بخار قدرت و ۲۷۰ نیوتن متر گشتاور در کنار جعبه دنده ۸ سرعته اتوماتیک تیپ ترونیک می تواند شتاب صفر تا صد ۹ ثانیه ای را برای این خودرو به ارمغان آورد. درنمونه ۲۸i یک موتور ۲۰۰۰ سی سی توربو شارژ  ۲۴۵ اسب بخار قدرت و ۳۵۰ نیوتن متر گشتاور برای این خودرو به ارمغان می آورد. این موتور موجب ایجاد شتاب 7 ثانیه ای برای خودرو می شود. نمونه ۳۵ قوی ترین و گران ترین مدل و دارای یک موتور 3۰۰۰ سی سی شش سیلندر با ۳۰۶ اسب بخار قدرت و ۴۰۰ نیوتن متر گشتاور است که شتاب  ۶ ثانیه ای دارد.

خرید اقساطی بی ام و X3
بی ام و x3 اقساطی

فروش اقساطی بی ام و X4

BMW x4 با دو پیشرانه عرضه می شود. پیشرانه ی به کار رفته روی 40i نسبت به 28i دارای عملکرد بهتری است. این پیشرانه ها با یک سیستم انتقال قدرت از نوع تمام چرخ متحرک و جعبه دنده 8 سرعته تیپترونیک هماهنگ شده اند. پیشرانه ای که روی M40i به کار رفته ازنوع ۳ لیتری خطی شش سیلندر توربو شارژی با توان بیشینه ی ۳۵۵ اسب بخار است و سرعت بیشینه گزارش شده آن حدود ۲۱۰کیلومتر بر ساعت است. پیشرانه ی دوم که بر روی xDrive28i استفاده شده از نوع ۲لیتری خطی با چهار سیلندر وتوربو شارژ است که توان بیشینه ای آن به میزان ۲۴۰اسب بخار و گشتاور ۳۵۰ نیوتن متر است.

خرید اقساطی بی ام و X4

فروش اقساطی بی ام و 218 اکتیو تورر

این خودرو اولین بار در سال 95 توسط پرشیا خودرو وارد کشور شد. بی ام و اکتیو تور با دو نسخه 225i  و 218i به ایران وارد شد. این خودرو دارای یک پیشرانه 1500 سی سی 3 سیلندر توربو، 136 اسب بخار قدرت، 220 نیوتن متر گشتاور، جعبه دنده ی 6 سرعته ی اتوماتیک، شتاب 9.6 ثانیه ای، نهایت سرعت 200 کیلومتر بر ساعت و مصرف بنزین ترکیبی 5.1 لیتر در هر 100 کیلومتر است. متریال استفاده شده در کابین و صندلی های این خودرو از کیفیت بسیار خوبی برخوردارند.

خرید اقساطی بی ام و 218 اکتیو تورر
بی ام و 218 اکتیو تورر اقساطی

فروش اقساطی 220 کوپه

بی ام و سری 2 نسخه های متفاوتی دارد که عبارتند از اکتیو تورر، گرن تورر، کانورتیبل و کوپه می‌باشد. 220i کوپه که خودرویی دیفرانسیل عقب دارای موتور 1997 سی سی توربو 4 سیلندر، 184 اسب بخار قدرت، 270 نیوتن متر گشتاور، شتاب 7.1 ثانیه، حداکثر سرعت 230 کیلومتر بر ساعت و مصرف ترکیبی 5.7 لیتر در هر 100 کیلومتر است.در نگاه اول شاید کابین این خودرو کمی شلوغ به نظر برسد اما واقعا دلچسب است .صندلی ها با چرم با کیفیتی هستند. از صندوق عقب هم با توچه به کوپه بودن خودرو باز هم انتظار فضای زیادی نمیرود اما در 220 کوپه آنچنان هم اوضاع بد نیست و با فضای بسیار کمی رو به رو نیستیم.

 

خرید اقساطی 220 کوپه
بی ام و 220 کوپه اقساطی

فروش اقساطی بی ام و سری 3 ( 320i )

اولین سری 3 40 سال پیش عرضه شد و هم اکنون هم یکی از سری ها پرطرفدار بی ام و است. این خودرو در اروپا 5 نسخه دارد که دو نسخه آن بنزینی است که 320i  و 330i هستند. 320i یک موتور 2 لیتری 4 سیلندر با 181 اسب بخار قدرت،  270 نیوتن متر گشتاور، گیربکس 8 سرعته اتوماتیک، شتاب 7.3 ثانیه، نهایت سرعت 235 کیلومتر بر ساعت و مصرف سوخت ترکیبی 6 لیتر در هر 100 کیلومتر دارد.در این خودرو شاهد استفاده از مواد بسیار با کیفیت در کابین بکار رفته که با توجه به کلاس لوکس این خودرو چیز قابل انتظاری است همچنین صندلی ها هم از چرم مرغوبی بهره می‌برند.

خرید اقساطی بی ام و سری 3 ( 320i )
بی ام و سری3 320 اقساطی

فروش اقساطی بی ام و z4

مدل 28i این خودروی دونفره با سقف متحرک و طراحی خاص از یک کاپوت کشیده برخوردار است که نشان از وجود یک موتور قدرتمند در آن دارد. یک موتور چهار سیلندر ۲۰۰۰ سی سی توربو شارژ با ۲۴۵ اسب بخار قدرت و ۳۵۰ نیوتن متر گشتاور برای خودروی با ابعادی به این کوچکی کاملاً کافی به نظر می‌رسد. همراه شدن این موتور با یک جعبه دنده ۸ سرعته اتوماتیک تیپ ترونیک موجب شده این خودروی ۱۴۷۵ کیلوگرمی تنها در عرض ۵.۵ ثانیه از سکون به ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت برسد. که شتاب کاملاً مناسبی محسوب می شود مصرف سوخت بی ام و زد فور حدود ۷ لیتر به ازای هر ۱۰۰ کیلومتر است و آلایندگی یورو ۵ بهره می برد.

خرید اقساطی بی ام و z4

سوالات متداول درباره بی ام و

خرید خودرو خرید خودرو کارشناسی خودرو اعزام‌کارشناس ماشین چی بخریم چی بخرم؟ مشاوره